Ассоциация философского искусства

Ассоциация Философского Искусства

ГлавнаяОб АссоциацииФилософияАфоризмотерапияДайджестыФорум
АФИ-почта
Забыли пароль? Запомнить меня

#1 2011-11-07 16:10:13

Liya
Administrator

Какой может быть революция в XXI веке?

7 ноября 2011 года (понедельник),в 18.00 на телеканале  КГР ТРК в программе
"Свобода мысли с Назипом Хамитовым"
будет обсуждаться тема:
"Какой может быть революция в XXI веке?"
Гость программы – кандидат философских наук, модератор сайта Ассоциации философского искусства
Марина Препотенская

Запись программы можно посмотреть здесь 

Sorry. You have to be registered to access this content.

#2 2011-11-08 20:42:50

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Пане Назіп, я знаю, знаю, що мої слова можу бути в очах стороннього спостерігача дивними, агресивними і незрозумілими.
Як можна пояснити таке сприйняття? Відповідь вона проста – період від посіяного зерна і плода, яке воно приносить – це період затишшя, затишшя перед бурею.

Для стороннього спостерігача мої слова – слова нахабного негідники. Було б це так, якщо не схожість сучасних стан справ в Україні і станом справ, які передували розпаду всі імперії.

В основі розпаду Імперії, цивілізації – втрата волі до життя її носіїв. Втрата волі до життя – це втрата моралі. Втрата моралі – це гріх і похоть, які не засуджують в суспільстві, в возводяться в культ поклоніння, стають нормою суспільного життя.

Мораль – це завжди воля до життя, аморальність – це завжди відсутня воля до життя.

Сталін, Гітлер вбивали мільйони людських тіл, але душа була недоступна їх задумам.

10 – 15 років пройде і Ви згадаєте мої слова. Це хибна думка, що Бога немає і немає гріха – це так думають жителі цивілізація, яка незабаром опиниться на смітнику світової історії.

#3 2011-11-08 20:49:43

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

В у всіх, майже у всіх, релігійно-філософських системах примат душі над матеріальним тілом має чітку, прозору, зрозумілу форму.

У Вас християнське суспільство, тому я наведу слова засновника християнства Ісуса із Назарету: «Ви чули, що сказано: Не чини перелюбу.
А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм.
Коли праве око твоє спокушає тебе, його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене.
І як правиця твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене.»(книга євангеліства Матвія глава 5, 27 – 30)

#4 2011-11-08 20:53:45

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Ви мені не вірите? Мої слова легко перевірити – включіть телебачення, радіо, придбайте газету – НІДЕ, НІДЕ і НІКОЛИ Ви не побачити слова (за опитуваннями в Україні приблизно 90% населення – це християн), які я навів вище. Більше того, якщо людина скажете подібні слова, то її (далі йде метафора) виженуть з телебачення, з роботи її книги ніхто друкувати не буде.

#5 2011-11-08 21:04:25

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Я думаю, що через 10 – 15 років буде переоцінка СРСР і його вкладу в Україну. Питання не тільки в тому, що незалежна Україна, вірніше народ України, зруйнував всі фабрики, заводи, підприємства, які побудував СРСР, а в загальному вкладу СРСР в інтелектуальний культурний розвиток його громадян. Думаю, мої слова поставити під сумнів не можна, оскільки в СРСР була виражена суспільна мораль, яка засуджувала прояви порушень моральних імперативів – вступ в близькість до шлюбу, кількість абортів і т.д.

Сьогодні ситуації діаметрально протилежна – 98% жінок вступають в близькість до шлюбу  - не норма, більше того, це сьогодні прояв життєвої мудрості.

#6 2011-11-08 21:06:06

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Побачите, коли покоління «Ганнусі і друзів» прийде до влади змінивши покоління, яке сформувалося в СРСР, Ви будете просити мене повернутися в Україну і заговорите Ви ще жорсткіше чим я це робив.

#7 2011-11-09 21:26:42

Черный Перец
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Diboshir пишет:

Мораль – це завжди воля до життя, аморальність – це завжди відсутня воля до життя.

Сталін, Гітлер вбивали мільйони людських тіл, але душа була недоступна їх задумам.

10 – 15 років пройде і Ви згадаєте мої слова. Це хибна думка, що Бога немає і немає гріха – це так думають жителі цивілізація, яка незабаром опиниться на смітнику світової історії.

А не кажется ли вам, что воля к жизни может порождать как мораль, так и аморальность?
И суть настоящей революции в ХХІ веке в том, что бы очистить волю к жизни, соединить ее с волей к истине и волей к любви?
ТОЛЬКО ТАКАЯ духовная революция может изменить нашу падшую цивилизацию. И лишь после нее возможна настоящая социальная революция, которая будет социально-духовной.
Это и была главная мысль Назипа Хамитова в программе о революции в ХХІ веке.Последнее редактирование Черный Перец (2011-11-09 21:35:20)


Жизнь - игра, правила в которой постоянно меняет сильнейший.

#8 2011-11-10 18:10:16

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Пане Чорний Перець, так, Ви маєте рацію. Воля до життя може народжувати на світ мораль і аморальність. Правда, мораль без волі до життя не може з’явитися на світ. В основі моралі – яка, по – суті,не є пасивним спостереження за навколишнім світом, спогляданням, а пассіонарною – це такою, яка потребує затрат життєвих, затрат життєвих, які вона черпає з волі до життя.

Буду відвертий, я не розумію, що це «воля до любові», «воля до істини». В, будь – якому випадку, перераховані Вами категорії – є категоріями з гуманістичного світогляду, або, іншими словами, грецького світосприйняття. Мені далекий філософський, гуманістичний, релятивіськиий підхід до Світобудови, який народила Еллінська Цивілізація.

Я переконаний, що між культурами, цивілізаціями йде безперервна, перманентна війна за «місце під Сонцем»  я не є прихильником утопізму.

Також я на знаю – що Ви маєте на увазі під категорією «падша цивилизация». В історії людської цивілізації, як це в моїх очах, є два типи цивілізація:

#9 2011-11-10 18:44:25

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

1)    Цивілізації, які готові жертвувати своїми дітьми – прояв волі до життя для своє «місце під Сонцем. Найкращий приклад – це США і Ізраїль в сучасному світі – країни, які, фактично, перебувають другу половину 20 століття і перше десятиліття 21 століття в перманентній війні. Держсекретар США Генрі Кісінджер сформував наступну думку: «США воюють заради миру».
Це сентенція може видатися на, перший погляд, такою, яка протирічить сама собі – це тільки на перший погляд. Мир потребує війни – без війни не буде миру ніколи. Римський історик Коренілій Непот, який жив в першого столітті до народження Ісуса із Назарету, сформулював наступну сентенцію: «хочеш миру, готуйся до війни». В історії міжнародних відносин є два підходи до їх (міжнародних відносин) аналізу: ідеалісти і реалісти. Я прихильник, є на це обставини, реалістичного підходу до аналізу міжнародних відносин. Коротко його сформувати: «за твоєю спиною десяток голодних, прагнучих твоєї крові вовків, які чекають, коли ти спіткнешся і вони зможуть своїми зубами розірвати твою плоть» - це війна всіх проти всіх, де виживають самі сильні, або , іншими словами, ті, у кого є більше волі до життя.

Хочу зробити відступ короткий. Воля до життя знаходить своє вираження – не тільки в агресивній загарбницькій політиці, але через конвертацію в мистецтво, науку, економіку.

#10 2011-11-10 20:32:28

Черный Перец
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Если любовь и истина, а также воля к любви и истине ДЕЙСТВИТЕЛЬНО есть утопия, то наш мир обречен.
К счастью, это не так. Именно поэтому перед социальной революцией и нужна духовная, которая позволит соединить волю к любви и свободе с волей к жизни и власти, очищая последние от пошлости и деструктивности.
Иначе можно окончить так, как окончили Нерон и Гитлер, разрушая реальные возможности своей страны.

Я не отбрасываю Власть и Силу, я предлагаю дать им правильный Смысл.Последнее редактирование Черный Перец (2011-11-10 20:38:29)


Жизнь - игра, правила в которой постоянно меняет сильнейший.

#11 2011-11-10 22:37:24

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Пане Чорний Перець, в поняття «воля до життя» я вкладаю більш широкий смисл чим наступні властивості «Влада» і «Сила».

Наведу приклад волі до життя. Свого часу – 4 ст. до народження Ісуса із Назарету самою впливовою силою в Середземномор’ї була Еллінська Культура, Еллінський Світогляд. Еліти спільнот, які були завойовані Олександром Македонським опинилися перед великою спокусою – стати частиною Еллінської Цивілізації – відмовившись від власної ідентичності.  Сама Еллінська культура була породжена волею до життя розрізненими і часто ворогуючим між собою грецькими містами – полісами. В цьому можна переконатися у перемозі грецьких полісів над самої потужною, самою великою із всіх цивілізацій, які до того моменту існували на Землі – Персидською Імперією Ахемінідів. Грецькі міста поліси відмовилися стати на коліна перед Персидською Імперією і будучи в меншості (чисельність персидської армії була на порядки – в десятки разів більше ніж у греків) і взялися за зброю. Один із епізодів Греко – Персидських війн – це Цар Спарти і 300 спартанських воїнів, які стримували десятитисячну армію персів, і які віддали своє життя за свою спільноту, свою культуру.

#12 2011-11-10 22:38:37

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Повернуся на самий початок. Самий складний виклик в історії існування іудаїзму – це не Хмельницький, не Гітлер, які знищували тіла, а Еллінська культура, яка цілилася в серце, в душу людини. Саме воля до життя дала моральних сил частині євреїв протистояти спокусі – не відвернутися від Біблії – ця частина єврейського суспільства отримала назву фарисеї. Саме завдяки волі до життя фарисеїв євреї не асимілювалися, як це зробили інші народи, які стали частиною Еллінської  Культури. Саме завдяки фарисеям Біблія не була витіснене з життя єврейського народу. Саме завдяки фарисеям, які жертвували своїм благополуччям  з’явилися на світ Ісус із Назарету, його послідовники. Жертовність – ц завжди воля до життя. Не було б фарисеїв, у яких була жертовність в серця, жертовність обумовлена волею до життя – не було б Ісуса, не було б апостолів – не було б християнства.

#13 2011-11-10 22:45:29

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Сьогоднішній Ізраїль правонаступник Іудейського царства, яке існувало з 11 ст. до народження Ісуса із Назарету до 1 ст. після народження Ісуса із Назарету. Сьогоднішній Ізраїль існує в умовах перманентної війни з сусідніми державами, які не одноразово оголошували Ізраїлю війну на знищення. Саме завдяки тому, що євреї готові жертвувати свої дітьми, які проливають кров на полях бою – це прояв волі до життя.

#14 2011-11-10 22:56:11

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Пане Чорний Перець, я не думаю, що між нашими думками є протиріччя. Ваші думки, мої думки – вони народилися на світ з утробів життєвого досвіду. Інколи, люди під різними, навіть, на перший погляд, під суперечними поняттями, прагнуть сказати одне і те ж судження, виразити одну і ту ж ідею. Екзистенція формує світогляд, категорії мислення. Єврей, який воював в одну із Арабо – Ізраїльських війн, який проводжав свого сина на Арабо  - Ізраїльську війну, в крові у нього є неприйняття арабів, внутрішнє відторгнення – це зумовлено його життєвим досвідом.

#15 2011-11-17 22:03:41

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Сьогодні у мене була дискусія, вірніше, реакція на мої слова одного із учасників обговорення статі.

Репліка одного із коментарів на мої слова:

"щодо абортів – позиція у більшості ліберальна" і буде ще ліберальнішою, щоб на цей світ не родилися такі як ти і О.Б. (з етичних міркувань я не можу вказати ім’я людина, яка фігурує в даному обговоренню)

Вище вказана реакція була на мої наступні слова:

Більше того, мені не зрозуміло – щодо абортів – позиція у більшості ліберальна, а щодо О. Б., яка відстоює позицію своє партії – ставлення негативне.
Тепер моя репліка 3 годин потому:

#16 2011-11-17 22:05:48

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Статистика:

За 20 років незалежності 30 мільйонів абортів

Тільки 10% дітей, які народжуються в Україні заплановані – решта «по зальоту»

98% жінок мають статевий відносини до шлюбу

Більше 90% жінок підтримують ідею про вступ в близькість з чоловіком до шлюбу

Як результат 56% рівень розлучень в Україні(що більше ніж у сусідніх державах)

Додаткова статистика, яка спирається на мої спостереження:

У більшості українських жінок немає стида і сорому – перегляд «Наша Раша», «Комеди Клаб», «відео приколів» (відео переповнене грубої нецензурної лексики, насильства)

Вільний час проводять в молитві, навчанні Біблії? Ні, проводять в розважальних закладах.

Моляться? НІ, не моляться. Навчаються? Ні, не навчаються.

Багато жінок (кожна друга, як мінімуму, з якими я знайомий) палять.

У багатьох жінок, які цілі в житті? Народити дітей? Створити сімю? Ні, не народити дітей, не створити сімю. Які інтереси? Головний інтерес – розважатися.

Хто у світі відомий, як експортер повій? Україна відома, як експортер повій.

Згідно з даними міжнародних інституцій Україна, вірніше, народ України – один із самих корумпованих, схильних до бандитизму народів.

#17 2011-11-17 22:12:09

Diboshir
Участник

Re: Какой может быть революция в XXI веке?

Проти лому немає прийому

Инструменты

Информация

Статистика
Всего пользователей: 1183
Всего тем: 1047
Всего опросов: 0
Всего сообщений: 12631
Пользовательская информация
Последним зарегистрировался: lurielgrah
Пользователи онлайн: 0
Гости онлайн: 15
Рекламные ссылки
НовостиВсе новости
01.02.2018

Друзья!

4 февраля 2018 года

состоится очередной семинар

доктора философских наук,

профессора

НАЗИПА ХАМИТОВА 

 "ФИЛОСОФИЯ КИНО И ПСИХОАНАЛИЗ".

Новая тема:

"ЖЕНСКАЯ КРАСОТА И ДЕСТРУКТИВНОСТЬ" 

Все вопросы по телефону

066 924 39 99 - Оксана Гончаренко 

 
10.06.2017
Уважаемые коллеги!
В Институте философии
НАН Украины состоится
методологический семинар
"ФИЛОСОФСКАЯ АНТРОПОЛОГИЯ
КАК МЕТААНТРОПОЛОГИЯ"
Тема для обсуждения:
"ВОЛЯ К ВЛАСТИ:
КОНСТРУКТИВНЫЕ И
ДЕСТРУКТИВНЫЕ ПРОЯВЛЕНИЯ" 

Руководитель семинара –

доктор философских наук, профессор

НАЗИП ХАМИТОВ

 

 

Запись
семинара

Обсудить 
на форуме

 
10.06.2017
Уважаемые коллеги!
В Институте философии
НАН Украины 9 июня 2017 года (пятница),
 в 16:00 состоится
методологический семинар
"ФИЛОСОФСКАЯ АНТРОПОЛОГИЯ
КАК МЕТААНТРОПОЛОГИЯ"
Тема для обсуждения:
"Я И ЧУЖОЙ: КСЕНОФОБИЯ
В БЫТИИ СОВРЕМЕННОГО ЧЕЛОВЕКА" 

Руководитель семинара –

доктор философских наук, профессор

НАЗИП ХАМИТОВ

 

 

Запись
семинара

Обсудить 
на форуме

 
10.06.2017
Друзья!
Кафедра философской
антропологии Факультета философского
образования и науки
НПУ им. М.Драгаманова
продолжает работу литьературной
студии: 
«ФИЛОСОФСКОЕ ИСКУССТВО:
эссе, афоризмы, проза, поэзия»,
Очередное мероприятие
состоится
 20 апреля 2017 г.,
в 15.00 (кафедра философской
антропологии НПУ Драгоманова,
ул. Тургеневская,
8/14, аудитория 14-11). 
Вход свободный.)

 

 
18.04.2017
Уважаемые коллеги!
В Институте философии
НАН Украины
ул.Трехсвятительская 4, 3 этаж, 
зал заседаний Ученого совета 
14 апреля 2017 года (пятница), 
в 16:00 состоится
методологический семинар
"ФИЛОСОФСКАЯ АНТРОПОЛОГИЯ
КАК МЕТААНТРОПОЛОГИЯ"
Тема для обсуждения:
"ВОЛЯ К ИННОВАЦИЯМ И СОПРОТИВЛЕНИЕ ТРАДИЦИЙ" 

Руководитель семинара –

доктор философских наук, профессор

НАЗИП ХАМИТОВ

 

 

Запись
семинара

Обсудить 
на форуме

 
11.03.2017
Уважаемые коллеги!
В Институте философии
НАН Украины
ул.Трехсвятительская 4, 
3 этаж, зал заседаний Ученого совета 
10 марта 2017 года (пятница),
 в 16:00
состоится методологический семинар
"ФИЛОСОФСКАЯ АНТРОПОЛОГИЯ
КАК МЕТААНТРОПОЛОГИЯ"
Тема для обсуждения:
"СТРАХ И ВЕРА В ЖИЗНИ СОВРЕМЕННОГО ЧЕЛОВЕКА" 

Руководитель семинара –

доктор философских наук, профессор

НАЗИП ХАМИТОВ

 

 

Запись
семинара

Обсудить 
на форуме

 
22.01.2017
30 декабря 2016 года (пятница),
в 18:00 на телеканале ЦК (КГР ТРК)
в программе

"ИСКУССТВО ЖИЗНИ
С НАЗИПОМ ХАМИТОВЫМ"
обсуждается тема:
«ХАРИЗМАТИЧЕСКИЙ ЛИДЕР
В КРИЗИСНОМ ОБЩЕСТВЕ:
СПАСЕНИЕ ИЛИ ОПАСНОСТЬ?»

Гость программы –

доктор философских наук,

профессор

ИРИНА СТЕПАНЕНКО

Запись
программы

Обсудить 
на форуме

 
06.01.2017
23 декабря 2016 года (пятница),
в 18:00 на телеканале ЦК (КГР ТРК)
в программе

"ИСКУССТВО ЖИЗНИ
С НАЗИПОМ ХАМИТОВЫМ"
обсуждается тема:
«БОРЬБА С ПЛАГИАТОМ
В ГУМАНИТАРНОЙ СФЕРЕ:
ИМИТАЦИЯ И РЕАЛЬНОСТЬ»

Гость программы –

доктор культорологии,

профессор

ЕВГЕНИЯ БИЛЬЧЕНКО

Запись
программы

Обсудить 
на форуме

 
17.12.2016
Уважаемые коллеги!
В Институте философии
НАН Украины
ул.Трехсвятительская 4, 
3 этаж, зал заседаний Ученого совета 
9 декабря 2016 года (пятница),
 в 15:00
состоится методологический семинар
"ФИЛОСОФСКАЯ АНТРОПОЛОГИЯ
КАК МЕТААНТРОПОЛОГИЯ"
Тема для обсуждения:
"ПРОБЛЕМА ДОСТОИНСТВА УЧЕНОГО" 

Руководитель семинара –

доктор философских наук, профессор

НАЗИП ХАМИТОВ

 

 

Запись
семинара

Обсудить 
на форуме

 
13.12.2016
9 декабря 2016 года (пятница),
в 18:00 на телеканале ЦК (КГР ТРК)
в программе

"ИСКУССТВО ЖИЗНИ
С НАЗИПОМ ХАМИТОВЫМ"
обсуждается тема:
«ПРОБЛЕМА ДОСТОИНСТВА
УЧЕНОГО В СОВРЕМЕННОЙ
УКРАИНЕ»

Гость программы –

доктор философских наук,

профессор

ОЛЬГА ГОМИЛКО

Запись
программы

Обсудить 
на форуме